U četvrtak 28.12.2017. godine u 13,00 sati, a povodom obilježavanja 70. godina postojanja i rada JU Zavod za specijalno obrazovanje i odgoj djece ,,Mjedenica” održana je prezentacija Monografije 1947-2017.
Moderatorica svečanosti, pedagogica Zavoda Zumreta Jejnate, nakon uvodnih riječi najavila je promotore monografije: mr.Vasiliju Veljković, prof.dr.Sadetu Zečić, mr. Ibrahima Hadžibajrić.
Prisutnima se potom obratila dr. Mirsada Čakal, v.d. direktorica JU Zavod za specijalno obrazovanje i odgoj djece ”Mjedenica” te zaslužnim institucijama i pojedincima uručila zahvalnice i prigodne poklone.
Prezentaciji je prisustvovao i direktor naše škole Kerim Fejzagić koji je u ime škole preuzeo zahvalnicu i poklon koji su izradili vrijedni učenici Zavoda.