Povodom sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva i Dana pobjede nad fašizmom  danas je održana manifestacija pod nazivom “A bili su samo djeca”. Ovoj manifestaciji, koja je održana kod Spomen-obilježja ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva 1992-1995,  organizirano su prisustvovali i učenici naše škole predvođeni nastavnicama Amelom Čehajić i Majom Hrnjicom pripravnicima Medinom Đipom i Alenom Bukvom te pedagogicom Eminom Hrnjić i direktorom Kerimom Fejzagićem.

Na Spomeniku ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva izveden je muzički nastup sa gotovo 1.000 učenika i učenica, pod dirigentskom palicom profesora Mehmeda Bajraktarevića, a u saradnji sa Udruženjem roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva. U ovom velikom horu nastupao je i hor naše škole predvođen nastavnicom Brankom Popović.

Ovim povodom i Modul Memorije 2019. se zvanično zatvario s porukom mira i ljubavi koju su poslala djeca.