DJECA NA DAR OPĆINI

Učenici šest starogradskih osnovnih škole, te djeca iz Zavoda “Mjedenica” i Osnovne muzičke škole “Mladen Pozajić” u prepunoj sali Općine danas su se u okviru manifestacije “Djeca na dar Općini”, predstavili bogatim kulturno-muzičkim programom.
Iako je prvobitno planirano da se ova manifestacija održi na otvorenom, na Trgu ispred Baščaršijske džamije, kako bi u programu uživao što veći broj građana, zbog loših vremenskih uslova premještena je u salu. Događaj je otvorio načelnik Općine, Ibrahim Hadžibajrić.
Prvi dio programa bio je namijenjen našoj nogometnoj reprezentaciji, kojoj su učenici svojim likovnim radovima poželjeli sreću na predstojećem Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Tim povodom, današnju manifestaciju posjetio je i selektor Safet Sušić koji je učenicima poklonio lopte sa svojim autogramom.
autogram

Dani Opcine1Nakon toga počeo je drugi dio programa u kojem su se učenici naše Dramsko-recitatorske sekcije, vođeni nastavnicom Merimom Slinić, predstavili recitalom posvećenom Sarajevu.
recital1recital2 Bilo je ovo još jedno lijepo druženje osnovaca starogradskih škola.