U četvrtak 02.02. 2017. godine u prostorijama Srednje medicinske škole Jezero održana je prva Google For Education konferencija na temu digitalizacija nastave. Organizatori konferencije su OŠ “Šejh Muhamed efendija Hadžijamaković”, OŠ “Mula Mustafa Bašeskija”, Srednja medicinska škola Jezero, Druga gimnazija i Srednja ekonomska škola. Konferencija je okupila stručnjake i nastavnike iz prakse. Cilj konferencije je da predstavi rezultate brojnih škola koje su do sada implementirale Google For Education platformu. Na konferenciji su predstavljeni primjeri kako učenici i nastavnici koriste ovu platformu u razmjeni informacija. Ispred naše škole učešće u konferenciji uzeli su pedagogica škole Hrnjić Emina, te učenice VIII-2 odjeljenja Drkić Nurdžihan i Karačić Belma. Učenice naše škole su predstavile na koji način se ova platforma koristi u našoj školi, te koliko im je to pomoglo u nastavnim i vannastavnim aktivnostima, te svojim izlaganjem izazvale oduševljenje prisutnih.