IV kolo Košarkaške lige osnovaca Starog Grada

U sobotu 21.4.2018. naša škola je bila domaćin svim ekipama osnovnih škola Starog Grada. Igrano je IV kolo Košarkaške lige osnovaca naše općine. Postignuti su sljedeći rezultati:

1. OŠ „Hamdija Kreševljaković“ – OŠ „Edhem Mulabdić“ 26 : 21
  2. OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“ – OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ 15 : 25
  3. OŠ „Saburina“ – OŠ „Vrhbosna“ 19 : 17

Prelijepo vrijeme, otvoreni mobilni košarkaški teren, žičare iznad nas, igra, zabava, druženje i dobra atmosfera obilježili su ovaj dan. OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ bila je centar košarkaških zbivanja u općini Stari Grad.

Treneri/ce KK BBY-Stari Grad: Adis Beganović, Armin Begić, Armin Šahinović, Semir Smajlović i Azra Pašić su birali najtalentovanije košarkaše i košarkašice. MVP igrači su na poklon dobili medalju sa logom kluba i lige općine Stari Grad.

Najtalentovaniji igrači kola su: Afan Kirlić (OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“), Izet Grbo (OŠ „Hamdija Kreševljaković“), Lamija Mušović (OŠ „Saburina“), Amar Kurtanović (OŠ „Edhem Mulabdić“), Ajnur Gurda (OŠ „Vrhbosna“ ) i Irhad Hajdarević (OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“).

Naša ekipa se nalazi na korak od osvajanja prvog mjesta u premijernoj Košarkaškoj ligi učenika osnovnih škola Starog Grada.