Dan ružičastih majica“ je program namijenjen prevenciji vršnjačkog nasilja. Učenici su imali priliku biti glavni nosioci programa prevencije vršnjačkog nasilja, koji su pripremili zajedno sa svojim nastavnicima i pedagogicom. Vijeće učenika naše škole je kreiralo niz aktivnosti kroz koje su informisani svi učenike naše škole o uzrocima, posljedicama i načinima borbe protiv nasilja među djecom u školi. U znak podrške „Danu ružičastih majica“, pozvali su sve učenike, da 23.02.2022. godine u SRIJEDU,  obuku ružičastu majicu i dođu u školu!

Na taj način poslali smo jaku poruku: Škola bez nasilja!

Mjesto gdje se poštuje drugi i drugačije!

Rezultat vrijednog rada Vijeća učenika, kroz aktivno učešće u korisnim radionicama, su imali priliku vidjeti svi njihovi vršnjaci, drugovi i drugarice u holu naše škole.

Svi učenici su učestvovali u pravljenju Galerije slika u borbi protiv vršnjačkog nasilja.

Sretni smo jer svako od nas na svoj način može doprinijeti sretnijem i mirnijem odrastanju djece i mladih!!!