Polaganjem cvijeća na spomen-ploču na Višegradskoj kapiji i odavanjem počasti poginulim borcima NOR-a 1941-1945. godine, 5. aprila je obilježena 67. godišnjica oslobođenja grada Sarajeva. Na današnji datum su jedinice 16. muslimanske brigade i vojnici još nekih brigada ušli u grad kroz Višegradsku  kapiju i oslobodii ga od okupatora. Već je postala tradicija da učenici naše škole prisustvuju predavanju u svojevrsnom obliku ČASA HISTORIJE.
Tokom predavanja načelnik Općine, gospodin Ibrahim Hadžibajrić je istakao dvostruki značaj 5. aprila za naš grad, jer to je datum oslobođenja 1945. i datum početka agresije 1992. godine.
Ovaj put našu školu su predstavljali učenici VIII-2, sa svojom razrednicom, Nerminom Kurtović, prof. historije.