U nedjelju, 30. 11. 2014. godine, u organizaciji Odbojkaške akademije „SMEČ“, svečano je otvorena Odbojkaška omladinska liga Grada Sarajeva. Svečano otvaranje počelo je u 11:00 sati u sportskoj dvorani Kralja Fahda na Alipašinom Polju.
odbojka1 odbojka2 odbojka3 odbojka4 Ovo takmičenje okupilo je veliki broj dječaka i djevojčica. Svečanom otvaranje prisustvovali su ambasador Saudijske Arabije, direktor i ataše Kulturnog centra Kralj Fahd, gradonačelnik Grada Sarajeva, načelnici općina Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo i Novi Grad ili njihovi pomoćnici kao i direktori škola djece učesnika te brojni roditelji.
Odbojkaška akademija „SMEČ“, aktivno djeluje u našoj školi i okuplja veliki broj učenika.