ŠAHOVSKA LIGA

U ponedjeljak, 12. 02. 2018. godine, počeo je proljetni dio Šahovske lige za učenike osnovnih škola Starog Grada.  Ligu, uz Općinu Stari Grad, organizira  Šahovski klub „Stari Grad“.  Odigravanje redovnih kola održava se u prostorijama  OŠ „Hamdija Kreševljaković“ na Vratniku. U ovom  prvom kolu nastavka lige, naša ekipa zabilježila je pobjedu rezultatom 3:1 nad ekipom OŠ „Hamdija Kreševljaković“. Najuspješniji učesnici dobili su medalje i šahovske knjige.
Jesenji dio ovog takmičenja (5 kola) održan je u novembra. Prvi dio sezone Šahovske lige osnovaca Starog Grada pripao je mladim šahistima OŠ „Vrhbosna“, a ekipa naše škole  nalazi se na trećem mjestu. Najuspješniji pojedinci ove jeseni bili su Danis Fejzić (OŠ „Vrhbosna“), Bakir Činjarević (OŠ „Edhem Mulabdić“), Elvir Kadrispahić (OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“) i Lamija Ćesko (OŠ „Vrhbosna).
Našu ekipu predvođenu nastavnikom Emirom Jasenčićem čine: Elvir Kadrispahić, Salko Sabljica, Harun Čovčić, Džejna Ribica i Faris Mašić.