U petak, 12.04.2019. godine, održano je Općinsko takmičenje iz tehničke kulture i osnova tehnike osnovnih škola Općine Stari Grad u Osnovnoj školi “Vrhbosna”.

Ekipu naše škole sačinjavali su:  Muhamed Hadžić V razred, Ilma Nuhić VI razred, Emil Trnka VII razred,  Amina Hećo VIII razred i Enisa Alić  IX razed.

Muhamed Hadžić  u kategoriji V razreda osvojio je treće  mjesto sa osvojenih 47 bodova, Ilma Nuhić osvojila je četvrto mjesto  u kategoriji VI razreda  sa osvojenih 33 boda, Emil Trnka osvojio je peto mjesto  u kategoriji VII razreda  sa osvojenih 31,5 bodova, dok je Amina Hećo imala nešto slabiji rezultat i osvojila je šesto mjesto  u kategoriji VIII razreda. Enisa Alić u  u kategoriji IX razreda bila je prva sa 49 bodova od maksimalnih 50.

Ekipno naši učenici osvojili su četvrto mjesto sa osvojenih 164 boda. Učenike je pripremao i vodio nastavnik Emir Jasenčić.