Portret lika

“Moj nastavnik”

Moj razrednik zove se Ekrem.

On je čovjek srednjih godina. Ima sivu dugu kosu i pravilne crte lica. Ponekad ima malo strožiji pogled. Nosi plavi mantil koji je na nekim mjestima šaren od brojnih boja koje on koristi, a to govori da je nastavnik likovne kulture. Pretežno hoda sporijim hodom i šepa na jednu nogu. Ima spore, ali odlučne i čvrste pokrete ruku. Voli djecu i ako su mirna, nagrađuje ih višim ocjenama. Ne voli nas zapisivati u disciplinsku svesku. Nosi malu crnu mušku torbicu. Voli rješavati probleme među djecom. Najviše od svega cijeni iskrenost.

Eto, to je moj razrednik i ujedno najbolji nastavnik na svijetu.

NADIR RIZVAN, VII-2

…………………………………………………………………………………………………………..

“Moj nastavnik”

Moj nastavnik zove se Ekrem.

On je veoma interesantna ličnost.  Ima sivu dugu kosu koja se presijava na suncu. Njegovo visoko čelo duboko zalazi u kosu. Zelene oči stalno me prate i uvijek zablistaju kada učinim nešto dobro. Ima okruglu glavu sa upadljivim licem. Moj nastavnik je punačkog izgleda, ali mu to dobro stoji. Ponekad ga boli noga pa šepa, ali to se ne dešava često. Duhovit je i komunikativan tako da nema problema sa sklapanjem novih prijateljstava. Moj nastavnik ima dobru narav. Posao mu je vrlo težak, ali ga on vrlo dobro izvršava.

Iako je malo strog, on mi je najbolji nastavnik.

OMER DŽEKMAN, VII-2