HAMZA KARAMEHMEDOVIĆ

Zovem se Karamehmedović Hamza. Imam jedanaest godina. Peti sam razred i moja učiteljica je Azra Mujan.”Ovako bi se on predstavio, a mi dodajemo da je uspješan, sportista i da ga zato i predstavljamo našim čitateljima.

hamza2

Četiri godine trenira džudo u klubu “Bosna” i već je vlasnik zelenog pojasa.Ako biste ga pitali zašto je baš džudo odabrao, dobili biste odgovor: “Džudo je borilačkih vještina, a meni se takvi sportovi dopadaju.Međutim, džudo je sport u kojem je cilj obaranje protivnika raznim tehnikama, ali bez udaraca. To me je najviše i privuklo. Sličan je hrvanju. U ovom sportu treba biti brz, brzo razmišljati i koristiti razne tehnike kako biste pobijedili. Džudo zahtijeva i mnogo kretanja. Ponavljam, protivnik se ne smije udarati i zato je ovo i siguran sport.”
Trenira dva puta sedmično i to mu nimalo ne smeta da bude odličan učenik u školi, jer su mu roditelji pomogli da uskladi obaveze sa slobodnim vremenom.
Iako trenira samo četiri godine osvojio je već 45 medalja i diploma od čega je 11 prvih mjesta.

Ovom prilikom čitateljima poklanjamo tek djelić Hamzinog uspjeha kroz fotografije diploma i priznanja.
medalja1  medalja3

medalja4