• Prezentacija tradicionalnih i starih zanata

28.12.2017. u našoj školi održana je radionica „Prezentacija tradicionalnih i starih zanata“ u organizaciji Obrtničke komore KS, a uz prethodno pribavljenu saglasnost Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS i podršku Općine Stari Grad. Ova radionica održana je u sklopu programa profesionalne orijentacije učenika devetog razreda. Radionici je prisustvovala pedagogica škole Emina Hrnjić, nastavnik Tehničke kulture Emir Jasenčić, kao i razrednik IX-1 razreda Salko Delić. Učenicima se, nakon pozdravnih riječi direktora naše škole, prvo obratio Naser Idrizagić, predsjednik Okrtničke komore KS, te objasnio svrhu i ciljeve ovakvih radionica. Tom prilikom naveo je spremnost Općine Stari Grad da stipendira učenike koji se odluče da upišu neku od škola u kojoj se učenici obrazuju za ove profile zanimanja, tačnije deficitarnih i starih tradicionalnih zanata.

Učenicima su svoje zanate predstavili Nermina Alić (kazandžija), Mirza Goro (umjetnik –slike u foliji i bakrorezi), Asmir Hadžić (elektrotehničar) i Kenan Džaferović (frizer).