U okviru projekta „Volontiranje je cool“ u organizaciji Centra za razvoj omladinskog aktivizma – CROA i Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, učenici naše škole učestvovat će u volonterskim aktivnostima koje će realizovati u Zavodu za specijalni odgoj i obrazovanje „Mjedenica“.

U utorak, 5. 3. 2013. godine, direktor i pedagogica naše škole posjetili su Zavod za specijalni odgoj i obrazovanje „Mjedenica“.
mjedenica2
Prilikom posjete održan je sastanak sa direktorom Zavoda Asimović Mirsadom i pedagogicom Jeina Zumretom na kojem je dogovorena saradnja sa ovom ustanovom u okviru koje će učenici naše škole realizovati volonterske aktivnosti.

mjedenica3

mjedenica4
U fokusu pomenutih aktivnosti bit će pomoć u radu i druženje s učenicima Zavoda “Mjedenica”, čiji je osnovni cilj razbijanje predrasuda o drugim i drugačijim, te razvijanje društvene svijesti o potrebama djece sa poteškoćama u razvoju.