25.06.2018. godine  (ponedjeljak) Općina Stari Grad upriličila je putem Službe za obrazovanje, kulturu i sport svečani defile maturanata starogradskih osnovnih škola. Učenici su se u pratnji svojih razrednika okupili u 11,30 sati na Baščaršijskom trgu kod Sebilja gdje su im podijeljene maturantske lente, bedževi i gerberi. Svi su bili odjeveni u teget pantalonama ili suknjama i kraljevsko plavim majicama. Nakon defilea kroz Sarače do Gazi Husrev begove biblioteke, uputili su se u Gazi Husrev-begovu biblioteku gdje je u velikoj sali održana svečana ceremonija u 12,00 sati. Maturantima se obratio predsjedavajući Općinskog vijeća Jusuf Pušina, kao i njegov zamjenik Irfan Čengić, a potom su direktori škola  najboljim učenicima generacije „Ponos škola“ uručili plakete i prigodan poklon. Nakon oficijelnog programa upriličeno je grupno fotografisanje maturanata, direktora i razrednika na ulazu u Gazi Husrev begovu bibloteku te druženje uz ketering. Ovoj manifestaciji prisustvovalo je 30 učenika završnog razreda naše škole (IX-1 i IX-2) u pratnji svojih razrednika Salke Delića i Amele Čehajić. Trinaest učenika je, za ostvaren odličan uspjeh i primjerno vladanje tokom školovanja, primilo plaketu i prigodnu nagradu. Manifestaciji je bio prisutan i direktor škole, kao i pedagogica. Škola je svim maturantima i njihovim razrednicima poklonila po jednu prigodnu majicu plave boje sa ispisanim nazivom škole i oznakom „MATURANT 2017/2018“.