Dana 05. marta 2016. godine u prostorijama kino sale Međunarodne škole u Sarajevu, pred oko 450 učesnika, roditelja, nastavnika i članova žirija, održana je Drama and Debate Contest (Takmičenje u glumi i debati).

Svoje umijeće u glumi su pokazali i učenici naše škole sa predstavom “Do you wanna build a snowman?”
Učenici koji su učesvovali su : Nejra Hidić – Elsa; Nurdžihan Drkić – Anna; Bakir Šljivo – Kristof;
Faris Smajić-Hans; Afan Turković– Olaf; Belma Karačić i Emina Aličković-naratori.
Drama na engleskom jezikudrama na engleskom jeziku1
Zadovoljstvo da pripremaju ovu predstavu sa učenicima su imale nastavnice Merima Skenderović i Amela Čehajić.
Članovi žirija su dali odlične komentare za predstavu, glumu i pjevanje naših učenika.
Na osnovu osvojenih bodova plasirani smo na 4. mjesto od ukupno 13 škola koje su učestvovale.

Naši učenici su na najbolji način predstavili školu.

engleski