DJECA NA DAR OPĆINI

Danas je u Velikoj sali Općine Stari Grad, povodom obilježavanja Dana Općine, održana priredba učenika osnovnih škola sa područja općine Stari Grad. Današnja priredba je dio programa Drugog festivala dječije umjetnosti FEDU, koji se održava od 2. do 8. maja, a sve pod pokroviteljstvom Općine Stari Grad. Zbog kišovitog i hladnog vremena, priredba je umjesto na Trgu oslobođenja-Alija Izetbegović, održana u Velikoj sali Općine. Prisutne je, u ime načelnika Ibrahima Hadžibajrića, pozdravila pomoćnica načelnika za obrazovanje, kulturu i sport Amina Deljković, te je izrazila zadovoljstvo što je Općina  već drugu godinu pokrovitelj ovog festivala, a nastojat će to činiti i u budućnosti. „Naša djeca svake godine prireme najbolje izvedbe u koje ulože veliki rad, trud i ljubav odajući na taj način poštovanje prema svojoj Općini, u čast njenog dana,“ kazala je Deljković.
Djeca na dar.1jpg Djeca na dar2 Djeca na dar3
Za današnju priredbu učenici iz starogradskih osnovnih škola su priredili po šest pojedinačnih predstava. OŠ „Vrhbosna“ priredila je folklor „Ero s onoga svijeta“ – Jakov Gotovac. Učenici trećeg razreda OŠ „Saburina“ sa učiteljicom Sanelomm Koro su pripremili predstavu „Najljepši cvijet“. Mjuzikl „Prvi ples“ je bio djelo učenika OŠ „Hamdija Kreševljaković“. OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ predstavila se dramskim prikazom „Frozen“ (engleska verzija). Plesnu tačku „Rock and roll girls“ otplesali su učenici OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“. Školski hor OŠ „Edhem Mulabdić“ otpjevao je pjesmu„Stoljeće ljubavi“ (uz matricu, bez orkestra). Pored starogradskih osnovnih škola, na današnjoj priredbi se predstavila i Osnovna muzička škola „Mladen Pozajić“, a njihov mlađi hor od 35 učenika je izveo kompoziciju „Ptica“od Topalovića, uz dirigentsku palicu nastavnice Tatjane Košavić.