U petak, 24.03.2017. godine u našoj školi je snimljena edukativna emisija o engleskom jeziku pod nazivom “Happy school” u saradnji sa televizijom Hema i Asocijacijom majka i dijete. Učesnici su bili učenici III-1 i III-2 odjeljenja, kao i učenici petog razreda, Karačič Eldin i Muranović Edin i Hodžić Erna učenica IX-2 odjeljenja. Emisija je posvećena gradu Mostaru, te su naši učenici putem skype-a stupili u kontakt sa učenicima OŠ “Zalik” iz Mostara, koji su rekli nešto o svom gradu.

Naši učenici su pripremili razne aktivnosti za emisiju, od igrokaza Crvenkapica, recitacije Šantićeve Emine, te je učenica trećeg razreda izvela balet Labuđe jezero. Važno je napomenuti da je sve pripremljeno i izvođeno na engleskom jeziku.
Učenike je pripremala nastavnica engleskog jezika Alma Miralem.