U srijedu, 24.10.2018. godine, odigrano je peto kolo Fudbalske lige osnovaca Starog Grada. To je ujedno bilo i posljednje kolo jesenjeg dijela lige nakon kojeg naša ekipa zauzima prvo mjesto.
U ovoj posljednjoj utakmici prvog kruga takmičenja naša ekipa ostvarila je pobjedu rezultatom 3:1 protiv ekipe OŠ „Edhem Mulabdića“. Ovo ječetvrta uzastopna pobjeda naših mladih fudbalera.
Redali su se uspjesi jedan za drugim. Nakon minimalnog poraza u prvom kolu od aktuelnih prvaka iz OŠ „Hamdija Kreševljaković“, uslijedio je niz pobjeda. Pobijedili smo za redom ekipe OŠ „Vrhbosna“, OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“,  OŠ „Saburina“ te danas OŠ „Edhem Mulabdić“.
Upućujemo iskrene čestitke svim učenicima i nastavnici Adelini Čuljević koji su dali svoj doprinos u ostvarivanju ovakvih pozitivnih rezultata kao i na fer i sportskom ponašanju cijele ekipe. A ti učenici su: Faris Mašić (IX-1 razred), Nidal Tinjak (VII-1 razred), Imran Rojo (IX-1 razred), Ali Sablja (VIII-2 razred), Hamza Šehović (IX-1 razred), Adis Alić (IX-1 razred), Rijad Bajrović (VII-1 razred), Nedim Šehović (VII-1 razred), Ali Hidić (IX-1 razred), Berin Hajdarević (IX-1 razred), Eman Salkić (IX-1 razred), Ali Kundo (IX-1 razred).