FIZIKA

Općinsko takmičenje iz fizike za učenike osnovnih škola s područja Starog Grada održano je u subotu 21. 03. 2015. godine u Osnovnoj školi “Vrhbosna” s početkom u 09,00 sati.
Na takmičenju su učestvovali učenici osmih i devetih razreda svih šest osnovnih škola. Proglašenje pobjednika i dodjela diploma i novčanih nagrada najuspješnijima održano je istog dana u 14,00 sati.
Naša učenica SARAH ZELJKOVIĆ je u konkurenciji devetih razreda osvojila 1. mjesto, sa ukupno osvojenih 75 bodova, te se tako plasirala na Kantonalno takmičenje koje će se održati 18. 4. 2015.god.
fizika     Uskoro još fotografija
Naša škola je u konkurenciji devetih razreda osvojila 3. mjesto u ekipnom plasmanu.
            R/B ŠKOLA                                                     Ukupan broj bodova     Rang mjesto
1. Mula Mustafa Bašeskija                                    152                               1.
2. Vrhbosna                                                            136                               2.
3. Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković                    132                               3.
4. Hamdija Kreševljaković                                    131                               4.
5. Saburina                                                            106                               5.
6. Edhem Mulabdić                                                    101                               6.
U konkurenciji osmih razreda naša škola je osvojila 4.  mjesto u ekipnom plasmanu.
R/B ŠKOLA                                                     Ukupan broj bodova      Rang mjesto
1. Edhem Mulabdić                                                     158                                1.
2. Mula Mustafa Bašeskija                                     135                                2.
3. Hamdija Kreševljaković                                       79                                3.
4. Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković                        41                                4.
5. Saburina                                                              36,5                                5.
6. Vrhbosna                                                                 6                                6.
Učenike su pripremali predmetni nastavnici Samira Bayram, Mihrudin Salamović i Salko Delić. Čestitamo učenici Sarah Zeljković na izvanrednom rezultatu i plasmanu na Kantonalno takmičenje kao i njenoj nastavnici Samiri Bayram.