U četvrtak, 18.04.2019. godine, našu školu posjetila je novinarska ekipa TV NOVA BiH. Nadja Poturić, urednica i voditeljica Info Top centralnog dnevnika, koji se emituje na televiziji NOVA BiH. Povod snimanja priloga je 31. Međunarodni sajam knjiga koji je sinoć u Centru Skenderija zvanično otvoren. Za posjetioce Sajam će biti otvoren do 22. aprila, a glavni organizatori ovog događaja su KJP Centar Skenderija i TKD Šahinpašić iz Sarajeva. Novinarka je postavila nekoliko pitanja nastavnici Maji Hrnjica u vezi sa izgrađenom navikom učenika da čitaju knjige, da li čitaju i neobaveznu školsku literaturu i sl. Snimljen je i prostor školske biblioteke. Prilog će biti emitiran istog dana u sklopu dnevnika u 18.30 sati.