S obzirom na trenutnu situaciju u našoj zemlji uzrokovanu velikim poplavama, učenici, nastavnici i roditelji naše škole organizuju humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za stanovnike ugroženih područja.
Mole se svi oni koji su u mogućnosti da u prostorije škole dostave: hranu za bebe, konzerviranu hranu, pelene za djecu i odrasle, artikle za ličnu higijenu, deterdžente, deke, veš i čarape, te školske lektire za školu u Maglaju.
Prikupljena pomoć može se predati u kabinet hemije ili pedagogici škole počevši od 21. maja pa do srijede 28. maja kada će biti upriličen prodajni bazar te će se sva prikupljena sredstav usmjeriti prema nastradalim u poplavama.
Nadamo se da će se što veći broj naših učenika, nastavnika i roditelja odazvati ovoj akciji i na taj način pokazati svoju humanost i spremnost na pomoć onima kojima je ta pomoć potrebna.