U utorak, 05.03.2019. godine u Osnovnoj školi “Hamdija Kreševljaković”  održano  je Općinsko takmičenje iz matematike.

Učestvovali su učenici sedmih, osmih i devetih razreda. Našu školu predstavljali su učenici: Hotić Sara, Karačić Eldin, Šahović Umma (sedmi razred);

Karačić Ema, Maletović Amina, Mahović Sarah i rezerva Karamehmedović Dalila (osmi razred) te Alić Adis, Mujak Ajla  i Vatrić  Haris (deveti razred) u pratnji nastavnika Salke Delića. U konkurenciji VII, VIII i IX razreda ekipni plasman škola je sljedeći:

VII                                                  VIII                                     IX

1. mjesto  OŠ „Vrhbosna“                        OŠ „Saburina“                 OŠ „Saburina“

2. mjesto OŠ „Hamdija Kreševljaković“ OŠ „Vrhbosna“               OŠ „Edhem Mulabdić“

3. mjesto OŠ „M M Bašeskija“               OŠ „M M Bašeskija“       OŠ „M M Bašeskija“

U pojedinačnom i ekipnom plasmanu naši učenici nisu ostvarili zapaženije rezultate u sve tri konkurencije.