U četvrtak, 16.05.2019. godine,  u sklopu profesionalne orijentacije, za učenike devetog razreda održano je predavanje predstavnika Srednje škole za saobraćaj i komunikacije, Sarajevo. Predavanje je upriličeno na času odjeljenske zajednice, a predavač je bio Kemal Jaganjac.

Učenicima je kratko predočen postupak upisa u srednje škole kao i mogućnost online upisa. Učenici su imali priliku saznati koja zanimanja nudi Srednja škola za saobraćaj i komunikacije. Tako su se upoznali sa zanimanjima četvrtog stepena : 1.Tehničar drumskog saobraćaja, 2. Tehničar PTT saobraćaja i zanimanjima trećeg stepena ( autolimar, autolakirer, automehaničar, autoelektričar, vozač motornih vozila, rukovalac građevinskih i pretovarnih mašina).