Liga u stonom tenisu za učenike osnovnih škola Starog Grada počela je danas, 05.12.2017. godine, u 14,00 sati u JU OŠ „Saburina“. Našu školu predstavljali su učenici Enra Subašić (VI-1 razred) i Karlo Ratkovčić (VI-1 razred), a Saira Handžić (IV-2 razred) je bila rezerva. Učenici su bili u pratnji pedagogice Emine Hrnjić.
Takmičenje, u organizaciji STK “SPIN 2012” Sarajevo i Općine Stari Grad, se odvijalo u muškoj i ženskoj konkurenciji te potom u dublu. Svi učenici treniraju stoni tenis u STK “SPIN 2012” Sarajevo, koje finansira Općina Stari Grad u sklopu projekta čiji je cilj popularizirati i omasoviti stoni tenis na području Starog Grada.
U prvom kolo lige naši takmičari zabilježili su ekipno pobjedu od 3:0 protiv ekipe OŠ „Edhem Mulabdić“. Takmičenja će se održavati svakog utorka kroz pet kola u zimskom dijelu, a drugi krug bit će održan u februaru 2018. godine.