U četvrtak, 09.05.2024. godine učenici VIII i IX razreda naše škole u pratnji razrednika i nastavnika su prisustvovali svečanom otvaranju Muzeja “Valter brani Sarajevo” pred Bistričkom stanicom. Nakon uvodnih obraćanja zvaničnika prisutnima se obratila gradonačelnica Benjamina Karić koja je je objavila da je oduševljena što je projekat koji je trajao skoro dvije godine konačno ugledao svjetlost dana u Bistričkoj stanici koja je također od posebnog značaja za Sarajevo.

Nakon svečanih govora, zvaničnici i naši učenici su mogli uživati u postavci muzeja raspoređenoj na dva sprata. Poseban efekat posjeti su dali inserti iz filma “Valter brani Sarajevo”. Sretni smo što nam je škola blizu tako da ćemo moći pratiti i nastavak sadašnje postavke.