PRIPREMNA NASTAVA

Bliži se vrijeme odluke o izboru srednje škole. Vrijeme prijemnih ispita i iščekivanje rezultata je noćna mora svakog roditelja i učenika. U tu svrhu srednje škole su ponudile pomoć u obliku Pripremne nastave. Pripremna nastava će se realizirati iz predmeta koji se polažu na prijemnim ispitima, a to su: bosanski jezik, engleski jezik, matematika, fizika, biologija  i hemija.
Obavještavaju se učenici osmih razreda osmogodišnjeg školovanja  da  su u nekim srednjim školama već u toku prijave za Pripremnu nastavu, a neke će Konkurs za istu objaviti krajem aprila.
Za više informacija o terminima prijave i same realizacije pripremne nastave, kao i njenog plaćanja roditeljima naših učenika sugeriramo da posjete websajtove srednjih škola koje su već objavile rokove prijave za pripremnu nastavu, a to su: Gimnazija obala, Prva gimnazija, Elektroenergetska škola, Medicinska škola-Jezero, Katolički školski centar itd.  i tako se upoznaju sa bitnim informacijama.