U sportskoj dvorani Osnovne škole „Behaudin Selmanović“ u subotu 14. 5. 2016. godine održana je 55. Smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo. Učenici i njihovi mentori pokazali su i demonstrirali sva postignuća iz tehničke kulture koja su ostvarili u ovoj godini, a svoje znanje i vještine pokazali su iz oblasti sportsko-tehničkih disciplina, automodelarstva, brodomodelarstva, aviomodelarstva i mnogih drugih disciplina.

Učenici nase škole takmičili su se u pojediničnim disciplinama: NISKOGRADNJA (7. MJESTO) GRADITELJSKA BAŠTINA (19. MJESTO) – ALIĆ ENISA, MANGAFIĆ MUHAMED, MALETOVIĆ FARIS, SABLJICA SALKO I KADRISPAHIĆ ELVIR I MENTOR EDINA GOLIĆ
INOVACIJE MLADIH TALENATA (8. MJESTO ) -ARJAM DAIDŽIĆ I MENTOR JASENČIĆ EMIR
IGRANI FILM ( 4. MJESTO ) – ŠLJIVO BAKIR, AGIĆ FARIS, FARIS SMAJIĆ, DRKIĆ NURDŽIHAN, AMINA HURUZ, NEJRA HIDIĆ, BELMA KARAČIĆ, EMINA ALIČKOVIĆ I MENTOR SKENDEROVIĆ MERIMA.

smotra1smotra2

smotra5smotra6