Ministarstvo kulture i sporta u suradnji s Atletskim savezom Kantona Sarajevo organiziralo je Atletski Kup za učenike osnovnih i srednjih škola  Kantona Sarajevo za 2016. godinu. Takmičenje za učenike općina Stari Grad, Centar i Ilijaš održano je u srijedu (20.04.2016. godine)  na olimpijskom stadionu “Koševo”. Učenici naše škole ostvarili su izvanredan rezultat osvojivši drugo mjesto ekipno u konkurenciji šest osnovnih škola sa područja Općine Stari Grad Sarajevo.

Našu školu predstavljali su: Ilda Memić, Esma Vatrić, Lamija Lendo, Vildana Karavdić, Amna Garaplija, Dženeta Muminović, Samra Mahović, Amila Turković, Džana Kuldija, Rijad Hadžić, Mirza Kadić, Alen Imamović, Aldin Pojata, Bakir Dževlan, Tarik Gagula, Alen Pilav, Jasmin Kurtović, Sabahudin Bajraktarević, Haris Šljivo i Alem Bekrija.

U individualnoj konkurenciji ostvarili smo zapažene rezultate, posebno u najatraktivnijoj disciplini štafeti 4×100 metara gdje smo u obje konkurencije osvojili prva mjesta.
Za žensku štafetu nastupale su: Karavdić, Turković, Mahović i Memić, a za mušku ekipu: Dževlan, Kadić, Hadžić i Pojata.
atletski kup6 atletski kup3 Osim štafeta, prva mjesta osvojili su:

Samra Mahović (skok u dalj),

Aldin Pojata (skok u dalj)

Sabahudin Bajraktarević (kugla)

Osvajači drugih mjesta:

Alen Pilav (1000 metara)

Treća mjesta osvojili su:

Ilda Memić (60 metara)

Rijad Hadžić (60 metara)

Alen Imamović (skok u dalj).

atletski kup1atletski kup2atletski kup5

atletski kup7. jpg