Učenicima četvrtog razreda naše škole, u utorak 14. 11.2 017. godine,  održano je edukativno predavanje o podizanju svijesti o problemu “Bijelog štapa” te o problemima s kojima se svakodnevno susreću osobe sa ovom vrstom invaliditeta. Ova vrsta edukacije predviđena je Godišnjim programom rada škole, u okviru programa inkluzije osoba sa invaliditetom, i evo već nekoliko godina se održava u osnovnim školama sa područja Starog Grada.

Radionicu su održali Senija Okić, profesorica historije i predsjednica Saveza slijepih Kantona Sarajevo; Kenan Kudus, šahista i predsjednik Sportskog društva slijepih Kantona Sarajevo i Zoran Đukić, selektor BH kuglaške reprezentacije slijepih. Učenici su sa svojim učiteljicama Almom Drljević i Elifom Sivro priredili i jedno iznenađenje. Naime, svaki učenik je pripremio i unikatno obojio po jedan štap.
Ti šareni štapovi bili su učenički gest solidarnosti i empatije koja je danas prijeko potrebna.

Jedan od primarnih ciljeva ovog projekta je da se kroz direktnu interakciju sa učenicima razbijaju predrasude o osobama sa invaliditetom, da se podigne svijest i odgovornost u odnosu na ukupne probleme „Bijelog štapa“.

Cilj je da se mladi ljudi ohrabre kada se nađu u situaciji da mogu pružiti pomoć osobi sa invaliditetom. Radionici su prisustvovali i predstavnici Službe za obrazovanje, kulturu i sport, Mensud Handžić, Mehmed Janjoš, Andrej Dizdarević i Adna Osmanović.