Povodom obilježavanja Oktobra-Mjeseca knjige, dvadesetak učenika naše škole, u pratnji nastavnica Bosanskog, hrvatskog i srpskog jezika i književnosti, Merime Džirlo i Nidjare Kafadar, danas je posjetilo Gazi Husrev-begovu biblioteku. Tom prilikom učenicu su imali priliku pogledati kratki dokumentarni film o Gazi Husrev-begu i njegovim  Vakufima.

Ljubazno osoblje Biblioteke održalo je kratko predavanje i upoznalo učenike sa radom Biblioteke. Također, učenici su obišli Muzej, Odjel za restauraciju, Čitaonicu kao i Depo knjiga u kojem je pohranjeno preko 100.000 knjiških jedinica. Učenici su bili oduševljeni vidjenim, posebno Odjelom za restauraciju gdje su imali priliku vidjeti dio procesa restauracije knjiga. Saznali su i mnogo zanimljivih i važnih kulturno-historijskih činjenica, izmedju ostalog da se u Biblioteci čuva najstariji pisani rukopis iz 1105. godine. Na kraju, učenici su obišli i Turbe Gazi Husrev-bega i odali mu počast.