09.05.2018. godine, u srijedu, u 16,00 sati, upriličena je ceremonija proglašenja pobjednika Odbojkaške, Fudbalske, Šahovske i Stonoteniske lige učenika osnovnih škola Starog Grada u Centru za mali fudbal Bentbaša.

Naši stonoteniseri ostvarili su plasman na drugo mjesto, a Enra Subašićproglašena je za najboljeg igrača/igračicu lige. Ekipu je predvodila pedagogica Emina Hrnjić. U Stonoteniskoj ligi poredak je sljedeći: 1. OŠ „Vrhbosna“, 2. OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“, 3.  OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“.

Naši šahisti ostvarili su plasman na treće mjesto. Ekipu je predvodio nastavnik Emir Jasenčić. U Šahovskoj ligi poredak je sljedeći: 1. OŠ „Vrhbosna“, 2. OŠ „Edhem Mulabdić“, 3.  OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“.

Naše odbojkašice ostvarile su plasman na četvrto mjesto. Ekipu je predvodila nastavnica Adelina Čuljević. U Odbojkaškoj ligi poredak je sljedeći: 1. OŠ „Hamdija Kreševljaković“, 2. OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“, 3.  OŠ „Saburina“.

Naši fudbaleri ostvarili su plasman na četvrto mjesto. Ekipu je predvodio nastavnik Rešad Fočo. U Fudbalskoj ligi poredak je sljedeći: 1. OŠ „Hamdija Kreševljaković“, 2. OŠ „Edhem Mulabdić“, 3.  OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“.