Merhamet MDD Sarajevo, uz saglasnost Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade organiziralo je akciju prikupljanja slatkiša za djecu migrante u osnovnim školama Kantona Sarajevo. Ovoj akciji, u periodu od 5.11.2018. do 7.11.2018. godine, priključili su se i  učenici naše škole predvođeni pedagogicom Irmom Bozalija te pripravnicom – pedagogicom Medinom Đipa.Upakovali su slatkiše u 5 paketa, koje su dalje preuzeli predstavnici Merhameta. Akciji „Dajem slatkiš za tvoj osmjeh“ odazvali su se svih trinaest odjeljenja naše škole.

Posebno zanimljivo bilo je vidjeti učenike prvog prazreda koji nisu mogli sakriti osmjeh na licu radujući se jer imaju priliku izmamiti isti takav osmjeh kod svojih vršnjaka.

Cilj ove humanitarne akcije jeste da se kod mladih ljudi razvije osjećaj solidarnostii humanosti na djelu.