11. aprila 2017. godine prigodnim programom obilježili smo Dan naše škole.

Nakon intoniranja državne himne, u jedanaest sati na  voditelj programa, Edin Vatrić (8.r.) je pozdravio prisutne goste, zvanice, roditelje, nastavnike i učenike i najavio prvu tačku  “Nek’ svud ljubav sja” pod rukovodstvom nastavnice Branke Popović. Poslije hora publika je imala priliku pogledati dokumentarni film “Stazama balade o braći Morić” u kojem su učestvovali članovi Dramsko-recitatorske sekcije  u režiji nastavnice bosanskog,hrvatskog, srpskog jezika ii književnosti, Merime Skenderović i pedagogice, Emine Hrnjić. Film ćete uskoro moći pogledati na našem vebsajtu .Poslije filma zaplesala je Ritmička sekcija pod rukovodstvom učiteljice Edine Fejzagić. Veselo društvo iz šume su prikazali članovi Dramsko-recitatorske sekcije  pod rukovodstvom učiteljice Elife Sivro.
Uslijedila je recitacija “Pravo“. Nakon recitacije, recital  “Bajka o Bosni” je  prisutne podsjetio na lijepo i ružno u Bosni, na prkos.

Na samom kraju jednosatnog programa nastupio je folklor sa pjesmom “Crven fesić nano”.
Uz čestitanje Dana škole i želju da se uskoro održi još neka slična priredba, voditelj programa je objavio kraj programa.