Počeo XI Memorijalni turnir u malom nogometu

Jedanaesti Memorijalni turnir u malom nogomet: šehidima, poginulim borcima i RVI otvoren je danas (19. aprila, 2012. godine) u Osnovnoj školi “Hamdija Kreševljaković”.
Turnir su svečano otvorili savjetnik načelnika Ismet Hadžić i pomoćnik načelnika za boračko-invalidsku zaštitu Sakib Avdibegović. Na turniru se takmiče ekipe učenika osnovnih škola iz Starog Grada.

I ove godine postoji posebna kategorija veterana. Prva utakmica počela je odmah nakon otvorenja, a snage su odmjerile ekipe škola “Edhem Mulabdić” i “Hamdija Kreševljaković”.

Raspored takmičenja:
10,00 h – OŠ “Edhem Mulabdić” – OŠ “Hamdija Kreševljaković”
11,00 h – OŠ “Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković” – OŠ “Mula Mustafa Bašeskija”
12,00 h – OŠ “Vrhbosna – OŠ “Saburina”
Nakon odigranih utakmica, održat će se žrijebanje za nastavak takmičenja.
Danas u 16,00 h počet će utakmice veterana.
Proglašenje pobjednika, dodjela pehara i zatvaranje turnira planirano je sutra (petak, 20.april) u 16,00 h. Svečanom otvorenju turnira prisustvovali su predsjednik Udruženja šehidskih porodica Adem Ćatić, predsjednik Udruženja RVI Stari Grad Ekrem Kaljanac, pomoćnica načelnika za obrazovanje, kulturu i sport Amina Deljović, vijećnici Nermin Bjelak i Ramiz Holjan, te mnogi drugi.

Preuzeto sa www.starigrad.ba