U četvrtak, 30.11.2017. godine, prigodnom radio emisijom i podjelom slatkiša učenicima i uposlenicima Škole, u sklopu nastave  vjeronauke, obilježen je 12. rebi-ul-evvel, dan rođenja poslanika Muhammeda, a.s.
Prošle sedmice, u sklopu nastave  vjeronauke, naši najmlađi učenici I-1 i I-2 sa nastavnicom Sabinom Pašalić i učiteljicama Edinom Fejzagić i Alisom Mujan posjetili su mjesnu džamiju Sagr hadži Ali Hrid. Džamijska vrata otvorio  je ljubazni hadžija Enver Kršo. Prelijep ambijent i toplina džamije izazvali su oduševljenje učenika. Zainteresovano su pratili izlaganje nastavnice o prostorijama u džamiji i njihovoj ulozi. Naučili su pravila lijepog ponašanja u džamiji, kao mjestu gdje se uči i veliča Gospodar, ali i mjestu koje je rasadnik ljubavi među ljudima, izvor nauke, tolerancije i humanosti.