„Jačanje referalnih mehanizama u zajednici u svrhu izrade i primjene individualnih planova brige djeci“

U okviru UNICEF-ovog projekta Pravda za svako dijete kojeg podržavaju Švedska i Švicarska vlada, a kao jedna od mnogih aktivnosti koje provodi partnerska organizacija, Centar za istraživanje politike suprotstavljanja kriminalitetu (CPRC), 21. marta ove godine održana je radionica pod nazivom Jačanje referalnih mehanizama u zajednici u svrhu izrade i primjene individualnih planova brige djeci.
Navedena radionica je dio cjelokupnih aktivnosti u okviru implementacije Programa prepoznavanja i zaštite djece od faktora rizika. Radionici su prisustvovali predstavnici stručnih službi škola iz Općine Stari Grad, predstavnici Centra za socijalni rad i Centra za mentalno zdravlje. Prisutnima je ukratko predstavljen model rada na Programu te je otvorena diskusija koja je rezultirala relevantnim preporukama u svrhu unapređenja i jačanja referalnih mehanizama u zajednici. Radionica je bila interaktivnog karaktera, tako da su učesnici radionice imali priliku izraditi individualni plan brige. Radionici je prisustvovala pedagogica Hrnjić Emina.