POSJETA SPORTSKOG DRUŠTVA SLIJEPIH

Sportsko društvo slijepih je u okviru projekta “Problem bijelog štapa – jednaki smo“u organizaciji općine Stari Grad,u srijedu, 7.11.2012. godine realiziralo edukativni čas  u našoj školi. Ovaj projekat ima za cilj podizanje društvene svijesti o problemima koje slijepe i slabovidne osobe imaju u svakodnevnom životu.

Učenici IV-1 i IV-2 razreda su imalu su priliku kroz druženje sa predavačima i članovima iz pomenutog društva upoznati se sa problemima s kojima se svakodnevno susreću slijepe i slabovidne osobe. Učenicima je prezentirano Brajevo pismo, kao i demonstracija korištenja istog. Veliku zainteresiranost kod učenika je pobudila i demonstracija korištenja raznih tehničkih pomagala i programa za slijepe i slabovidne osobe, kao što su računari, toplomjeri, mobiteli i slično.
Oduševljenje kod djece izazvala je i partija šaha koju su odigrali s Kenanom Kudusom, predsjednikom Sportskog društva slijepih KS.