Treća radionica ”Svjetski etos u školi” za nastavnike/ce osnovnih škola Kantona Sarajevo održana je 09. i 10.03.2017. u hotelu ”Hollywood” na Ilidži u organizaciji Transkulturalne psihosocijalne obrazovne institucije (TPO) Fondacije.

Mogućnosti integracije svjetskog etosa, zlatno pravilo, partnerstvo i brojne druge teme su se našle na rasporedu ovoga seminara. „Svjetski etos u školi“ je pedagoški projekt i plod desetogodišnjeg rada stručnjaka pedagoga i nastavnika iz Njemačke i Švicarske. TPO Fondacija je obezbijedila pisane nastavne sadržaje koji će se moći koristiti u realizaciji nastavnih sati iz humanističkih i društvenih oblasti. Ispred naše škole radionici je prisustvovala pedagogica škole Emina Hrnjić.