Dana 05.03.2024. godine predstavnik KJU “Odgojni centar Kantona Sarajevo” Dženan Fatić je realizovao edukativne radionice za učenike šestih razreda. Tema radionica je bila “Oblici rizičnog ponašanja i posljedice”.

Ovom aktivnošću je ostvarena saradnja naše škole i navedene ustanove u okviru preventivnog programa za učenike osnovnih škola.

Učenici su aktivno učestvovali, diskutovali, razmjenjivali iskustva, te imali priliku da postavljaju pitanja s ciljem identifikacije rizičnih ponašanja i posljedica koje ista sa sobom nose.
Ovom prilikom se zahvaljujemo KJU “Odgojni centar Kantona Sarajevo” i radujemo se nastavku saradnje u budućnosti.

Naša škola će i dalje, kao i do sada, sprovoditi različite aktivnosti za učenike i ostvarivati saradnju sa drugim ustanovama s ciljem prevencije vršnjačkog nasilja, osnaživanja djece, razvijanja empatije, te dobrobiti i očuvanja mentalnog zdravlja naših učenika.