U srijedu i četvrtak, 19. i 20. juna 2019. godine, realizirano je polaganje eksterne mature za učenike IX razreda naše škole, po kalendaru i rasporedu Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade, i to:

19.06.2019. godine –  Bosanski jezik i književnost,  Hrvatski jezik i književnost,  Srpski jezik i književnost sa početkom u 09.00 sati;
19.06.2019. godine –  Engleski jezik sa početkom u 12,00 sati i
20.06.2019. godine –  Matematika  sa početkom u 10.00 sati.

Svi ispiti eksterne mature provođeni su u skladu s Pravilnikom o polaganju eksterne mature, aktima koje je donijelo Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo u vezi s provođenjem ispita eksterne mature i po Uputstvu za pripremu i provođenje eksterne mature.

Svi ispiti realizirani su u Sali za tjelesni i zdravstveni odgoj.

Ispitu su pristupili svi učenici devetog razreda koji su sa uspjehom završili razred, odnosno 26 učenika.

Svi ispiti su počeli u predviđeno vrijeme.
Na oglasnu ploču su postavljeni rezultati testiranja za svaki nastavni predmet isti dan kada je realizirano testiranje, kako bi učenici bili informirani o postignutim rezultatima.

Zahvaljujući adekvatnoj pripremi, timskom radu, dobroj koordinaciji i komunikaciji polaganje eksterne mature je uspješno sprovedeno.