U petak 04.05.2018. godine je utakmicama završnog dana, Festivala košarke, Košarkaške lige Općine Stari Grad, obilježen Dan Općine Stari Grad. Ekipa naše škole zauzela je treće mjesto. U prvoj utakmici izgubili smo sa samo pola poena razlike od OŠ “Vrhbosna” koja će kasnije osvojiti prvo mjesto na turniru. Potom smo ostvarili dvije pobjede i to protiv OŠ “Edhem Mulabdić” i OŠ “Mula Mustafa Bašeskija” u borbi za bronzanu medalju. Svi naši učenici zaslužuju pohvale za izvrsnu igru i fanatičnu borbu sa fer ponašanjem. Utakmice su se igrale na improviziranom igralištu u  ulici Štrosmajerova u periodu od 10,00 do 17,00 sati.
Potom je upriličena  podjela pehara, medalja i diploma za najbolje kao i zahvalnica ljudima koji su ponovo oživjeli košarku u Starom Gradu. Kruna svega bila je velika torta namijenjena za sve takmičare koju su najavile ispaljene konfete.
Festival košarke organizirali su Košarkaški klub BBY i Općina Stari Grad Sarajevo.