Informacija za učenike i roditelje

Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade obratilo se svim školama sa molbom da se svi učenici, roditelji i članovi Vijeća roditelja upoznaju sa osnovnim informacijama kako bi se zainteresirani mogli uključiti u humanitarnu akciju spašavanja jednog mladog života.

Naime, Ministarstvu se obratio Riad Zalihić u ime majke Amara Šabovića, rođenog 1993. godine,  kojem je dijagnosticirana Fibrosis cystica, odnosno cistična fibroza, a kako je navedeno u priloženoj dokumentaciji Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, molbom za prikupljanje novčane pomoći u svim odgojno-obrazovnim institucijama u Kantonu Sarajevo.

Za liječenje Amara Šabovića neophodna je transplatacija pluća na klinici u Beču, a cijena transplatacije je od 100.000 do 250.000 eura.

Kontakt osoba je pomenuti Riad Zalihić, iz Sarajeva, Ul. Muhameda Hadžijahića 40, broj telefona 062/747-818.