(Pre)odgovorno roditeljstvo

U srijedu, 10. 01. 2019. godine, održana je radionica namijenjena nastavnicima razredne i predmetne nastave, pedagozima kao i direktorima osnovnih škola. Izdavačka kuća Bosanska knjiga iz Sarajeva uz saglasnost Ministarstva za obrazovanje, nauku i made Kantona Sarajevo organizirala je interaktivnu radionicu na temu “(Pre)odgovorno roditeljstvo”. Iz naše škole bili su prisutni:  Irma Bozalija-pedagog škole, Almira Karčić-nastavnik geografije, Samira Bayram-nastavnik matematike i fizike i Anesa Škaljo-nastavnik biologije. Interaktivnu radionicu vodio je profesor rehabilitator Darko Kobetić.  Tokom radionice obrađene su teme koje se odnose na sticanje načina kako sa što manje stresa biti odgovoran roditelj, kako postaviti zdrave granice roditeljstva te kako unaprijediti komunikaciju učitelj-roditelj  Svi učesnici radionice dobili su i odgovarajuće certificate.