Sanacija i rekonstrukcija

Firma Termoprojekt d.o.o. – Sarajevo u našoj školi je izvršila sanaciju i rekonstrukciju kotlovnice i instalacija centralnog grijanja.
Vrlo smo sretni što grijanje u našoj školi konačno odlično radi . Zahvaljujemo se investitorima, općini Stari Grad i Ministarstvu obrazovanja i nauke KS kao i izvođačima radova.

→Rekonstruisan je sistem grijanja u Osnovnoj školi „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ u mjesnoj zajednici Hrid – Jarčedoli. Stara razvodna mreža centralnog grijanja je bila dotrajala, pa je rekonstruisana.

Staro centralno grijanje bilo je postavljeno dužinom cijele škole ispod betonske ploče i zbog nepristupačnosti bilo je onemogućeno njegovo održavanje. U sklopu rekonstrukcije postavljeno je 500 metara nove centralne mreže grijanja ispod stropa, koje je dostupnije za održavanje, a samim tim i

puno kvalitetnije.

U sklopu ovog projekta urađena je i zamjena dotrajalih ventila u kotlovnici.
Vrijednost projekta bila je oko 19.200 KM, a finansirali su ga, u omjeru pola-pola, općina Stari Grad i Ministarstvo obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo.

Izvođač radova bila je firma „Termoprojekt“.

Članak preuzet sa www.starigrad.ba