U srijedu, 29.05. 2013. godine svi učenici naše škole sa svojim učiteljicama,razrednicima, nastavnicima i nastavnicima su bili na Bijambarama.
Bijambare se nalaze na 940 metara nadmorske visine i od Sarajeva su udaljene 41 kilometar.U središnjem dijelu ovog područja nalaze se dva vodotoka s jezerima, pet pećina te brojni ponori i vrtače. U blizini planinarskog doma nalazi se glavna Bijambarska pećina. Izlet6
Kao spomenik prirodne rijetkosti i ljepote pećina je od 1954. godine stavljena pod zaštitu države.Učenici su posjetili Glavnu pećinu i bili su oduševljeni njenom ljepotom. Od vodiča su čuli mnogo zanimljivosti vezanih za ovu špilju. Uživanje je bilo i u vožnji turističkim vozićem kao i igra na predivnim proplancima.
Školski izlet je završen u 16 sati i sve je proteklo u dobroj organizaciji.

Izlet

Izlet1