Dana 10.10.2019. godine, u četvrtak, učenici predmetne nastave naše škole (150 učenika) sa svojim razrednicima, nastavnicima, pedagogicom i direktoricom  boravili su na Trebeviću.  Udaljen 12 km od Sarajeva, Trebević je oduvijek bio omiljeno izletište ovog dijela Bosne i Hercegovine. Okružen gustom borovom šumom, Trebević je vazdušna banja u netaknutoj prirodi idealna za odmor i relaksaciju. Imali su priliku uživati u vožnji Sarajevskom žičarom. Po dolasku na Trebević usljedila je šetnja šumskim putem koji ih je odveo do nekadašnjeg odmarališta Prvi šumar na nadmorskoj visini od 1070 m. Tu su proveli vrijeme u igri i zabavi nakon čega se krenulo u obilazak Bob staze, a potom i povratak Sarajevskom žičarom.