U ponedjeljak, 11.12.2017. godine, direktor i pedagica škole prisustvovali prezentaciji aktivnosti koje provodi Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS, u saradnji sa Save the Children International, a koje se odnose na Projekat „Jačanje socijalnog uključivanja – jednako i kvalitetno obrazovanje za podršku uspješnog razvoja djece sjeverozapadnog Balkana“.

Prezentaciji, koja je održana u zgradi UNITIC-a, prisustvovali su predstavnici Vlade KS, zastupnici Skupštine KS kao i brojni sudionici odgojno-obrazovnog procesa.

Prisutnima su se obratili ministar Elvir Kazazović i prof. dr. Darko Kobetić, stručni konsultant Save the Children International, koji je prezentirao Strategiju za uključivanje djece sa poteškoćama u razvoju u obrazovanje sa sedmogodišnjim planom implementacije.