U našoj školi je 4.12.2019. održano je prvo kolo lige robotike. Ovim povodom učenici naše škole pripremili prigodan program, te je pomoćnica načelnika Lejla Dizdarević u ime načelnika Ibrahima Hadžibajrića svečano otvorila Ligu robotike. Istakla je da je cilj aktivnosti popularizirati robotiku među mladima, te uvođenje u svijet modernih tehnologija gdje robotika zauzima vodeće mjesto. Uzimajuću u obzir grupni broj bodova najbolji su bili učenici iz Osnovne škole „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ i Zavoda „Mjedenica“, drugi osnovci iz OŠ „Saburina“ i treći iz OŠ „Hamdija Kreševljaković“. Prvo mjesto pojedinačno pripalo je Faruku Ibrahimoviću iz OŠ „Saburina“, koji je osvojio maksimalnih 130 bodova s najkraćim vremenom od 6:61 sec, drugo je pripalo Hamzi Miladinu iz OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ s osvojenih 130 bodova (7:89) i treće Hamzi Mašiću, također iz OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ s osvojenih 130 bodova (8:23).

Detaljnije na linku: http://starigrad.ba/v2/vijest.php?id=9245