U srijedu, 17.04.2019. godine, održana je edukacija za učenike VI (šestog) razreda iz oblasti prevencije kriminaliteta pod nazivom “Lopov uvijek bude otkriven” koja je obuhvatala i demonstraciju rada službe policijskog psa. Ovaj projekat realizira se u okviru programa “Rad policije u zajednici” u saradnji sa Visokim sudskim i tužilačkim vijećem BiH. Prezentacija edukativnog sadržaja je u našoj školi održana u školskom dvorištu u 13,30 sati, a cilj je bio povećavanje svijesti djece da se nezakonito ponašanje ne isplati i da lopov uvijek bude uhvaćen.

Djeca su sa zanimanjem slušala i učestvovala u ovoj interaktivnoj radionici na temu krađa, a poseban fokus je stavljen na džeparenje. Učenici su naučili kako da prijave krađu, te šta da urade ako ih neko pokrade. Na oduševljenje učenika izvedena je pokaznu vježbu sa specijalnim policijskim psima u školskom dvorištu.